Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma teknolojisi maliyetleri azaltır, uygulamalara erişimi artırır ve BT yönetimini kolaylaştırır.

Sanallaştırma fiziksel donanımları yazılımlar sayesinde birden çok servisi çalıştıracak şekilde bölünmesine denir. Sanallaştırma sayesinde aynı suncuda bir veya daha fazla sanal işletim sistemi çalıştırarak kaynaklarınızı verimli kullanmanızı sağlar. 

Sanalaştırma sayesinde fiziksel snucuyu kapatmadan işlem yapabilirsiniz. 

Sanallaştırma teknolojisi sayesinde birden çok sunucuyu birleştirerek hem enerji hem de kaynak tasarufu sağlamış olursunuz.

Sunucu birleştirme yoluyla enerji verimliliğini artırıp daha az donanım gerektirerek yatırım ve işletme maliyetlerinizi düşürür. Basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümleri sunarak, altyapınız için iş sürekliliği sağlar.

Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil kritik kurumsal uygulamaları, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırarak hizmet seviyeleri ve performansı en üst seviyeye çıkarır.

Sanallaştırma teknolojisine geçerken, uygun yazılımı bulmak; doğru sunucu, veri depolama ve network altyapısını seçmek gibi zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Omay Teknolojinin saha tecrübesinden yararlanarak VMware ve Hyper-V çözümlerimizle standartlara dayalı bir sanallaştırma stratejisi oluşturup, kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.

 

 

Sanalaştırma Çözümlerimiz
 
- Sunucu Sanallaştırma
- Uygulama Sanallaştırma
- Masaüstü Sanallaştırma
- Network Sanallaştırma
- Depolama Sanallaştırma

 

Sanallaştırma Nedir?

Sanallaştırma fiziksel sunucular veya donanımlar üzerinde kaynakları belirli bir ihtiyaca göre yazılımsal olarak ayrılmasına denir. Sanallaştırma sayesinde fazladan kaynak harcamadan almanıza veya boşta olan kaynağınızı değerlendirmiş olursunuz.

BT danışmanının faydaları nelerdir?

BT danışmanları sektörde karşılaştığı birçok problemin vermiş olduğu tecrübe ile hareket ederler, bu nedenler problemin çözümü için zaman dan tasaruf ettirir.

İş için bir BT danışmanı tutarsak ne yaptırmış olursunuz?

Probleminize sizin göremediğiniz bir yaklaşım ile yaklaşarak, zamanınızı boşa veya biliçsizce harcamamanızı sağlar.


Çözüm Ortaklarımız